Lokalita

Popis lokality

Stavba je umístěna v obytné zóně Pastviny. Nachází se v oblasti bývalých Jaselských kasáren. Objekt je umístěn na jihozápadním okraji zóny v bezprostřední blízkosti Havlíčkovi ulice. Bude zachována původní prvorepubliková architektura s členitou zdobnou fasádou, vysokými stropy a velkými okny. Lokalita se nachází přímo u Vltavy s krásným výhledem na řeku. V okolí domu se nachází zachovaný park se vzrostlými stromy, starými přes 50 let. Příjezd je zajištěn po účelové komunikaci.

kostel

pohled

park

Náměstí Míru Pohled ze železného mostu Park u řeky Vltavy

 

Lokalita se nachází v blízkosti Města Týn nad Vltavou, který má veškerou městskou infrastrukturu a občanskou vybavenost. Ve městě je pošta, knihovna, kino, hudební klub, muzeum, kulturní a zdravotnické zařízení, sportoviště, obchody, gymnázium, střední odborná škola, dvě základní školy, mateřská škola, základní umělecká škola, poskytovatelé sociálních služeb a poliklinika. Dále můžete v Týně navštívit mnoho vinoték a restaurací. Nachází se zde několik sportovních organizací, tenisové kurty, fotbalový stadion a sportovní hala. Je zde mnoho pracovních příležitostí v místní Jaderné elektrárně Temelín. Bude se zde nacházet přístav lodí z Českých Budějovic.

otacko

mikulas

koncert

Otáčivé hlediště Mikuláš na náměstí Koncert na náměstí

Konají se zde veslařské závody, letní koncerty v rámci Jihočeského jazzového festivalu, koncerty na vzácných varhanech v kostele na náměstí, probíhá zde pravidelná degustace vín. Na břehu Vltavy a na úpatí Píseckých hor jsou krásné trasy pro pěší turistiku a cykloturistiku.


Zobrazit místo Pastviny - Mane reality na větší mapě